Kaip patikrinti sandarumą buitiškai?

Oro nutekėjimas namuose gali atsirasti dėl nesandarumų languose ar duryse, gali oras pratekėti per grindų lentas ar elektros lizdus. Nesandarumai namuose gali sukelti problemų šildant namą, nes šiluma „pabėgs“ iš namų, tokiu atveju padidės energijos sąnaudų ir nukentėsite finansiškai.

1 BŪDAS

Galite panaudoti „rankos testą“. Kai lauke šalta, o namuose šiluma, pridėkite ranką aplink išorinių durų, langų, vonios ar virtuvės angų kraštus, elektros lizdus. Jei ranka jaučiate šaltą orą , tada žinote vietą pro kurią nuteka šiltas oras iš namų. Tačiau šis būdas gali padėti, kai nesandarumai yra didesni.

2 BŪDAS

„Žvakės testas“ gali padėti rasti mažesnes defektines nesandarias vietas. Uždekite žvakę ir vaikščiokite namuose, o kur yra tikimybė oro pratekėjimui (elektros lizdai, šviestuvai, telefonų lizdai it kt.), pridėkite žvakę. Jei žvakės liepsna „šokteli“, yra oro pratekėjimas.

3 BŪDAS

Geriausias ir profesionaliausias būdas yra sandarumo testas. Į lauko duris įstatomas ventiliatorius ir manometru skaičiuojamas oro pralaidumo rodiklis. Sandarumo testo metu darbuotojas ieško defektinių pastato vietų.

Posted in Pastato sandarumas.

Parašykite komentarą