Kad nei šiltinimo vata kristų, nei drėgmė sklistų – teisingas plėvelės montavimas

Namo sandarumui įtakos turi ir kokybiškas plėvelių uždėjimas. Svarbu žinoti, kada ir kokią stogo plėvelę montuoti, kaip tinkamai sujungti sandūras. Šiek tiek apie pagrindinius plėvelių tipus.

Difuzinė plėvelė

Difuzinė plėvelė klojama ant šilumos izoliacijos, gegnių ar ištisinio pakloto. Difuzinė plėvelė gan lengvai montuojama. Difuzinė plėvelė kvėpuoja ir išleidžia išskiriamą drėgmę, taip pat apsaugo nuo lietaus. Tad jos struktūra taip sudaryta, kad iš vienos pusės nepraleidžia vandens, tačiau puikiai praleidžia vandens garą iš kitos pusės. Dengiant naują stogo dangą rekomenduojama montuoti difuzinę plėvelę, jei stogo konstrukcija bus šiltinama vata.

Garo izoliacinė plėvelė

Garo izoliacinė plėvelė naudojama šiltinimo sluoksnio vidinėje pusėje ir neleidžia drėgmei iš patalpų patekti į stogo konstrukcijas. Montuojant garo izoliacinę plėvelę, patartina užleisti sandūrose apie 10 cm ir kraštus suklijuoti sandarinimo juosta. Svarbu garo izoliacinę plėvelę stogo konstrukcijoje kokybiškai ir taisyklingai įrengti, nes kitu atveju gali atsirasti pelėsis ar grybelis stogo medienoje. Garo izoliacinė plėvelė padeda išvengti stoge kondensacijos šiltinimo medžiagų bei apsaugo nuo kondensato patekimo iš patalpos vidaus ir neįleidžia drėgmės iš konstrukcijos išorinės pusės.

Antikondensacinė plėvelė

Antikondensacinės plėvelės, kitaip hidroizoliacinės plėvelės, skirtos šlaitiniams stogams, kaip pagalbinė stogo danga ir gali būti naudojama po visomis stogų dangomis. Antikondensacinės plėvelės dengiamos neapšiltintoms stogo konstrukcijoms, kai antikondensacinė plėvelė dengiama ant šiltinimo medžiagos, turi būti išlaikytas oro tarpas, tarp šiltinimo medžiagos ir plėvelės. Antikondencasinė plėvelė apsaugo stogo konstrukcijos medieną nuo drėgmės poveikio iš vidinės stogo dangos pusės bei sulaiko pro stogo dangą patekusius kritulius.

1 SITUACIJA

Apšiltinus perdangą atvirų porų poliuretanu reikia sumontuoti garo izoliacinę plėvelę.

2 SITUACIJA

Radome atvykę į objektą neprofesionaliai atliktą darbą, nekokybiškai užsandarinta plėvelė. Nenorite tokių situacijų, kreipkitės į mus.

 

Posted in Pastatų sandarinimas.